Lajme

Po Tronditet I Gjithe Vendi Me Kete Qe U Zbulua Per Hashim Thacin – Shkoi Ne Samitin E Berlinit Per Te Shitur Tokat E Vendit Te Tij…

Ish-kryeministri Sali Berisha…Pjesë nga bis,eda në studio-Sali Berisha: Arga,ti i Beogradit mer,iton vetëm atë që i kam th,ënë, është argat i Vuçiçit, mjeran i da,mkosur në mbarë Kosovën dhe tani në mb,arë Evropën. Shkoi në sami,tin e Berlinit për të shi,tur tokat e ven,dit të tij.Sonila Meço: Thaçi ka thë,në SHIKU i Gazidetes përndiqte aktivi,stet […]

Lajme

E FUNDIT // Albin Kurti “Trimi Shqiptar” Sapo “Tronditi” Shkjaun Vucic Me Kete Propozim Qe Ja Beri !!!

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti pas takimit në Bruksel me presidentin serb, Aleksandër Vuciq ka treguar katër propozimet që ka pasur pala kosovare.Në Facebook, kreu i Qeverisë së Kosovës ka thënë se në takim ka shprehur gatishmërinë për dialog që do të përfundonte me njohje të ndërsjelltë.Kurti tutje ka treguar edhe katër kushtet që i […]

Lajme

EKSKLUZIVE // Keta Jane Dy Serbet Qe Albin Kurti I Permendi Ne Takim Me Vuciqin…Ja “Zullumi” Qe Kane Bere Ndaj Shqiptareve !!!

Kryeministri Albin Kurti ia ka përmendur Aleksandër Vuçiqit në takimin që ka pasur në Bruksel dy serbë Veljko Odaloviqin dhe Zoran Angjelkoviqin lidhur me njohuritë që këta dy kanë për personat e zh,du k.ur me dh un,ë gjatë kohës së I u f,tës në Kosovë.Veljko Odaloviqi ka qenë udhëheqësi kryesor jugosllav në Kosovë pas vitit […]

Lajme

Albin Kurti “Diamanti Shqiptar” Me Kete Gjest Per Asocacionin “Dridh” Ballkanin !!! Kosova Nuk Do Te “Behet” Si Bosnja…

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se Asociacioni i komunave me shumicë serbe nuk mund të formohet, meqenëse, siç vlerëson ai, është kun dër Kosovës dhe nuk është as për serbët.Albin Kurti tha se nuk duan që në Kosovë të përsëritet sk ena ri i Bosnje e Hercegovinës.KLIKO NE REKLAM DHE SHIKO VIDEON EKSLUZIVE “Asociacioni […]

Lajme

Lajm katastrofal për Vjosa Osmanin

Rrjeti i Grave të Kosovës e kanë kundërshtuar vendimin e presidentes Vjosa Osmani, për shkarkimin e Valdete Dakës nga pozita e kryesueses së Komisionit Qendror Zgjedhor. Përmes një reagimi thuhet se arsyet e dhëna për shkarkimin e saj nuk qëndrojnë dhe për më tepër thuhet se Dakës iu mveshen disa përgjegjësi që nuk janë të […]