Show biz Sport

VIDEO/ Komentatori arab ‘çmendet’ pas tifozes, ja çka i ben në transmetim direkt

Dje gjatë ndeshjes Rusi – Finlandë, komentatori arab u ‘çmend’ nga një vajzë – e cila u xhirua nga kameramani. Ishte një tifoze ruse, për të cilën komentatori arab ‘ra’ në dashuri qysh në shikim të parë. Kur e pa, ai filloi të këndonte, dhe ishte një këngë dashurie. Video 👇 Ketuhttps://www.facebook.com/Shqipmedia/videos/776256263072290/

Sport

Basketbolli kosovar në zi, vdes trajneri i njohur

Ka vdekur trajneri i njohur i basketbollit, Bardhyl Mjaku. Lajmin e ka bërë të ditur klubi i Kaçanikut. Varrimi i Mjakut do të bëhet pas orës 16:30 në qytetin e Kaçanikut. Njoftimi i plotë i klubit kaçanikas: “Telegram ngushëllimi E nderuara familje Mjaku, Të nderuar drejtues dhe anëtarë të KB “Kaçaniku”, Të nderuar dashamirë të […]

Sport

Presidenti i Barcelonës thyen heshtjen për Superligën Evropiane

Joan Laporta, presidenti i FC Barcelona, ​​theu heshtjen në lidhje me Superligën.Ai beson se projekti nuk duhet të vdesë, por siguron që anëtarët do të thonë fjalën e fundit, përcjell GazetaBlic Sport.“Ne kemi një qëndrim kujdesi. Superliga Evropiane ishte një domosdoshmëri, por fjala e fundit do t’i shkojë anëtarëve”, tha presidenti i klubit blaugrana. “Klubet […]

Sport

Ky pritet të jetë formacioni i Spanjës ndaj Kosovës

Spanja e pret Kosovën na La Cartuja në ndeshjen e parë mes këtyre dy shteteve. Pavarësisht se Spanja politikisht nuk e njeh Kosovën, trajneri dhe lojtarët kanë treguar respekt për Kosovën në deklaratat e tyre. Në parashikimet e mediave spanjolle, Spanja pritet të startojë me formacion më të mirë se sa që kishte ndaj Gjeorgjisë […]