Koriozitete

“Nuk kemi burra”, shteti evropian ofron shpërblime marramendëse nëse martoheni me vajzat e tyre

Për rritjen e popullsisë së saj, qeveria suedeze ka marrë nismën për të siguruar të ardhura mujore prej 1,800 dollarë për çdo të huaj që hyn në martesë të shenjtë me një shtetase suedeze. Ndërsa ideja tingëllon pak e sforcuar, qëllimi i saj është për shkak se popullsia është ndalur në rritje, shkruan meganews. Ndaj […]

Koriozitete

7 arsye pse duhet të bëni më shumë seks

Është një mënyrë e shkëlqyer për të liruar tensionin, për të djegur kalori dhe për të forcuar sistemin imunitar. Dhe jo vetëm! Hulumtimi më i fundit mbi këtë temë ka theksuar se si seksi është një ilaç i fuqishëm kundër dhimbjes, i aftë jo vetëm për forcimin e mbrojtjes imunitare të trupit, por gjithashtu për […]

Koriozitete

Kuptojeni çfarë ndodh me trupin tuaj nëse flini në këtë pozicion

Ka disa variante për këtë pozicion gjumi, me shpinë, të cilat shpeshherë kundërshtohen, por nga disa mbrohen: Të mirat: Një pozicion i tillë gjumi ndihmon qafën dhe shpinën të jenë në pozicionin e tyre optimal, muskujt kështu janë më të çlodhur sepse trupi mbështetet plotësisht në dyshek. Po ashtu, është një pozicion i rekomanduar për […]

Koriozitete

Sot u bëra Nënë pas 10 viteve martesë, Jam Nënë e trinjakëve, Zoti të dhashtë ti që nuk ke! (Video)

Sot u bëra Nënë pas 10 viteve martesë, Jam Nënë e trinjakëve, Zoti të dhashtë ti që nuk ke! (Video) Në maternitetin e Librazhdit një nënë 32-vjeçare ka lindur trinjakë. Por për t’i sjellë në jetë tre fëmijët. Ajo ka kryer dy operacione të vështira të cilat zgjatën 6 orë. Alfonia Çota raportohet nga “ABC […]