Lajme

Ganimete Musliu : Albinin edhe Vjosen shum shpejt kena me i njek prej kti vendi dine o popull

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, i është drejtuar kryeministrit Albin Kurti dhe kandidates për presidente Vjosa Osmani duke ua rikujtuar se sistemi politik në Kosovë është demokraci parlamentare.KLI,KO NE REK,LAM DHE SHIKO VIDEON E KETIJ SHKRIMI “Albini tha do te fitoi Kosova. Po Albin, ti dhe argatja jote e kuptuat që sistemi jonë politik është […]

Lajme

URIME: Merret vendimi ‘Final’ se a do te jepen nga 100 euro per qdo qytetar si Ndihmë

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) në kohën kur ishte opozitë gjatë Qeverisë Kurti, përkatësisht në muajin prill, kishte propozuar që secili qytetar i vendit të kompensohet me 100 euro në kuadër të pakos em ergjente për t’u ballafaquar me pandeminë.KLI,KO NE REK,LAM DHE SHIKO VIDEON E KETIJ SHKRIMI Por me formimin e Qeverisë së […]

Lajme

Zemaj:Do e rrezojme kete Qeveri se shpejti o popull

Ishministri i Shendetesise, Armend Zemaj, ka shpjeguar rrethanat e ngjar.jeve qe ndodhen naten e se shtunes ku, siç ka raportuar Insajderi dite me pare, thuhet qe ministri Vitia kishte refuzuar nen shkrimin e nje kontrate per vak sinat.KLI,KO NE REK,LAM DHE SHIKO VIDEON E KETIJ SHKRIMI Kjo eshte deman.tuar nga vete ministri, i cili kishte […]