Koriozitete

“Nuk kemi burra”, shteti evropian ofron shpërblime marramendëse nëse martoheni me vajzat e tyre

Për rritjen e popullsisë së saj, qeveria suedeze ka marrë nismën për të siguruar të ardhura mujore prej 1,800 dollarë për çdo të huaj që hyn në martesë të shenjtë me një shtetase suedeze. Ndërsa ideja tingëllon pak e sforcuar, qëllimi i saj është për shkak se popullsia është ndalur në rritje, shkruan meganews. Ndaj […]

Show biz

Luani e tha hapur se ka 7 vite pa bërë gjë, Lindita ia luan mendjen fare: Jam bërë pjeshkë për ty të pëlqen…

Takimi mes Luanit dhe Linditës ishte një nga më të veçantët në Për’Puthen +40. Dy karaktere të kundërta në një takim, të cilët ndanë disa informacione intime me njëri-tjetrin.Gjatë takimit, Lindita nuk kishte si të mos p rovokonte Luanin, e cila iu afrua. Luani u emocionua, pasi kushte 7 vite pa krijuar një marrëdhënie me […]

Show biz

Mevlani i tronditur me qe i ndodhi kete mengjes

Ish-konkurrenti i Për’puthen, Mevlan Shaba, u zhduk papritur nga Instagrami ditën e sotme. Ndjekësit e tij vunë re se ai nuk figuronte më në këtë rrjet social duke pyetur mbi shkakun e kësaj lëvizjeje. Mirëpo, para se të “shkruheshin” skenaret për largimin e tij ka ardhur edhe reagimi i Mevlanit. Ai ka publikuar një video […]

Show biz Sport

VIDEO/ Komentatori arab ‘çmendet’ pas tifozes, ja çka i ben në transmetim direkt

Dje gjatë ndeshjes Rusi – Finlandë, komentatori arab u ‘çmend’ nga një vajzë – e cila u xhirua nga kameramani. Ishte një tifoze ruse, për të cilën komentatori arab ‘ra’ në dashuri qysh në shikim të parë. Kur e pa, ai filloi të këndonte, dhe ishte një këngë dashurie. Video 👇 Ketuhttps://www.facebook.com/Shqipmedia/videos/776256263072290/

Lajme

Ky është i riu nga Klina që vdiq pas ngjarjes që ndodhi mbrëmë në qendër të qytetit (FOTO)

Ka ndërruar jetë, Valentin Balaj i riu nga fshati Rixhevë i Klinës i cili u p lagos mbrëmë rreth orës 21:00, në rrugën “Abedin Rexha”, shkruan IndeksOnline. Lidhur me këtë rast, është arrestuar i d yshuari Fatlum Delija. Një ngjarje e rëndë tronditi Klinën pasi i riu Valentin Balaj nga fshati Rixhevë i Klinës vdiq […]